A portrait of the student community
100 dots represent the rounded distribution
Choose a group. Explore the picture.
Namangan davlat texnika universiteti
PQ-23 (2025.01.24) bilan tashkil etilgan.
Latest scores in the table: 2025/2026 · Full-time, uzbek · scholarship and fee-paying cutoffs · click to open
Namangan davlat texnika universiteti — scholarship and fee-paying admission scores from recent years by programme (full-time, uzbek).
Compare historical results from public sources for the selected study mode, language and year. Past scores do not guarantee current admission. The fee-paying column contains admission scores, not tuition fees. Other universities offering this programme or university admission scores by region explore.
| Programme | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Arxitektura 60730100 | —— | —— | —— | —64.1 |
| Axborot texnologiyalarining dasturiy taʼminoti 60610800 | 70.659.2 · 2024 | |||
| Axborot tizimlari va texnologiyalari 60610100 | 89.567.3 | —— | 89.567.3 | —57.8 |
| Axborot tizimlari va texnologiyalari (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60610204 | 108.577.7 · 2024 | |||
| Axborot tizimlari va texnologiyalari (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60610203 | 79.964.1 · 2024 | |||
| Axborot xavfsizligi 60610200 | 117.567.5 | 117.567.5 | 117.567.5 | —57.0 |
| Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida kasb taʼlimi 60611300 | 94.561.2 · 2024 | |||
| Barqaror transport 60711900 | 86.965.3 | 68.156.7 | 68.156.7 | —60.0 |
| Biotexnologiya 60710200 | 118.497.9 | 104.992.2 | 119.6109.6 | —112.6 |
| Biotibbiyot muhandisligi 60711100 | 68.358.1 | 68.358.1 | 68.358.1 | —56.8 |
| Biznesni boshqarish 60410900 | 140.663.5 | 140.663.5 | 140.663.5 | —74.8 |
| Buxgalteriya hisobi 60410200 | 141.990.5 | 141.990.5 | 141.990.5 | —76.8 |
| Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar bo‘yicha) 60410104 | 129.374.4 | 71.0129.3 | 71.0129.3 | —— |
| Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar bo‘yicha) 60410103 | 123.689.4 · 2024 | |||
| Dasturiy injiniring 60610400 | —— | —— | —— | —59.9 |
| Dizayn: kostyum dizayni 60210406 | 150.583.2 · 2024 | |||
| Dizayn: kostyum dizayni 60210409 | 175.693.6 | 175.693.6 | 175.693.6 | —88.3 |
| Dizayn: toʻqimachilik va yengil sanoat dizayni 60210401 | 160.556.9 | 160.556.9 | 160.556.9 | —61.5 |
| Dizayn: to‘qimachilik va yengil sanoat dizayni 60210411 | —158.8 | 158.8128.2 | —158.8 | —— |
| Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi 60520200 | —— | —— | —— | —73.6 |
| Elektr energetikasi (tarmoqlar va yo‘nalishlar bo‘yicha) 60710602 | 96.173.7 · 2024 | |||
| Elektr energetikasi (tarmoqlar va yo‘nalishlar bo‘yicha) 60710601 | —83.8 | 83.863.0 | —83.8 | —— |
| Elektr muhandisligi 60710500 | 88.268.4 | 88.268.4 | 88.268.4 | —56.7 |
| Elektron apparaturalar ishlab chiqarish texnologiyasi 60712000 | —— | —56.7 | —— | —— |
| Elektronika va asbobsozlik 60710700 | —— | —— | —— | —58.6 |
| Energetika muhandisligi 60710400 | 68.358.0 | 68.358.0 | 68.358.0 | —62.0 |
| Foydali qazilma konlari geologiyasi, qidiruv va razvedkasi 60720900 | —— | —— | —— | —60.9 |
| Funksional ovqatlanish va bolalar mahsulotlari texnologiyasi 60720500 | 83.865.1 · 2024 | |||
| Gidrotexnika inshootlari va nasos stansiyalaridan foydalanish 60811300 | —68.1 | 68.156.8 | —68.1 | —57.9 |
| Inson resurslarini boshqarish 60411000 | —— | —— | —— | —60.1 |
| Intellektual muhandislik tizimlari (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60711602 | 68.356.9 · 2024 | |||
| Iqtisodiyot 60410100 | 152.168.1 | 152.168.1 | 152.1104.9 | —106.6 |
| Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60310104 | 158.783.0 | 95.0158.7 | 95.0158.7 | —— |
| Iqtisodiyot: tarmoqlar va sohalar bo‘yicha 60310106 | 134.693.4 · 2024 | |||
| Ishlab chqarish muhandisligi 60721800 | —— | —— | —— | —57.0 |
| Kadastr 60721700 | —— | —— | —— | —58.8 |
| Kimyo muhandisligi 60710100 | 68.156.8 | 68.156.8 | 68.156.8 | —56.9 |
| Kimyoviy texnologiya: ishlab chiqarish turlari bo‘yicha 60710101 | 69.958.7 | 68.357.1 | —68.3 | —— |
| Kompyuter injiniringi 60610300 | 81.861.2 | 81.861.2 | 81.861.2 | —57.7 |
| Konservalash texnologiyasi 60720400 | —56.8 | —— | —— | —— |
| Logistika 61010400 | 123.389.6 | 123.389.6 | 123.389.6 | —77.8 |
| Logistika (yo‘nalishlar bo‘yicha) 60411702 | 88.761.2 · 2024 | |||
| Manzarali bog‘dorchilik va ko‘kalamzorlashtirish 60820200 | 83.167.0 · 2024 | |||
| Manzarali bog‘dorchilik va ko‘kalamzorlashtirish 5411200 | —— | —— | —— | —— |
| Marketing 60411200 | 142.159.0 | 142.159.0 | 143.072.7 | —68.2 |
| Marketing (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60412504 | —120.8 | 120.872.5 | —120.8 | —— |
| Marketing (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60412505 | 119.165.5 | —119.1 | —119.1 | —— |
| Mashinasozlik texnologiyasi, mashinasozlik ishlab chiqarishini jihozlash va avtomatlashtirish 60720800 | 71.665.3 · 2024 | |||
| Matbaa va qadoqlash muhandisligi 60710300 | 72.856.7 | 69.656.7 | 69.656.7 | —— |
| Materialshunoslik 60720300 | 78.157.9 · 2024 | |||
| Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi (tarmoqlar bo‘yicha) 60720601 | 77.257.1 · 2024 | |||
| Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi (tarmoqlar bo‘yicha) 60720602 | —— | —56.7 | —— | —— |
| Mehnat muhofazasi va texnika xavfsizligi 61020200 | —— | —— | —— | —56.9 |
| Menejment 60410800 | 148.180.8 | 148.180.8 | 148.180.8 | —71.7 |
| Menejment (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60411212 | 136.375.6 | 95.0136.3 | 95.0136.3 | —— |
| Menejment (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60411204 | 103.671.0 · 2024 | |||
| Metallar texnologiyalari 60711300 | 86.656.8 | 86.656.8 | 86.656.8 | —56.8 |
| Metallar texnologiyalari (jarayon turlari bo‘yicha) 60712301 | 74.956.9 · 2024 | |||
| Metrologiya va standartlashtirish 60710800 | 68.159.8 | 68.159.8 | 68.656.7 | —57.8 |
| Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti (tarmoqlar bo‘yicha) 60711303 | 68.456.7 | —68.4 | —68.4 | —— |
| Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti (tarmoqlar bo‘yicha) 60711302 | 68.356.7 · 2024 | |||
| Mexanika muhandisligi 60712300 | —— | —— | —— | —57.0 |
| Mexatronika va robototexnika 60711500 | 75.157.0 · 2024 | |||
| Mexatronika va robototexnika 60711000 | 68.156.8 | 68.156.8 | 68.156.8 | —56.8 |
| Muhandislik kommunikatsiyalari qurilish va ekspluatatsiyasi 60730400 | —— | —— | —— | —56.9 |
| Neft va neft-gazni qayta ishlash texnologiyasi 60721100 | 69.357.6 · 2024 | |||
| Neftʼ va neft-gazni qayta ishlash texnologiyasi 60720600 | 69.956.7 | 69.956.7 | 69.956.7 | —56.8 |
| Oziq-ovqat texnologiyasi 60720100 | 69.559.6 | 75.563.1 | 68.257.6 | —59.8 |
| Oʻrmonchilik va aholi yashash joylarini koʻkalamzorlashtirish 60820100 | 85.276.6 | 72.362.1 | 85.276.6 | —83.1 |
| Qayta tiklanuvchi energiya manbalari 60712100 | —— | —— | —— | —56.8 |
| Qishloq xoʻjaligini mexanizatsiyalashtirish 60810100 | —— | —— | —— | —56.7 |
| Qishloq xoʻjalik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash texnologiyasi 60810700 | 68.756.7 | 68.756.7 | 68.756.7 | —56.7 |
| Qishloq xo‘jaligida innovatsion texnika va texnologiyalarni qo‘llash 60810400 | 69.356.7 · 2024 | |||
| Qishloq xo‘jalik mahsulotlarini saqlash va dastlabki ishlash texnologiyasi (mahsulotlar turlari bo‘yicha) 60811301 | 68.856.7 · 2024 | |||
| Qishloq xo‘jalik mahsulotlarini saqlash va dastlabki ishlash texnologiyasi (mahsulotlar turlari bo‘yicha) 5410500 | —— | —— | —— | —— |
| Qurilish muhandisligi 60730300 | —— | —— | —— | —56.7 |
| Sanoat muhandisligi va menejmenti 60712200 | —— | —— | —— | —60.8 |
| Savdo ishi 60411300 | —— | —— | —— | —57.8 |
| Shahar qurilishi va loyihalash 60730900 | —— | —— | —— | —56.7 |
| Sunʼiy intellekt 60610500 | —— | —— | —— | —57.1 |
| Suv taʼminoti muhandislik tizimlari 60811500 | —— | —— | —— | —59.0 |
| Suv xoʻjaligi va melioratsiya 60811200 | —— | —— | —— | —56.9 |
| Tabiiy tolalarni dastlabki ishlash texnologiyasi (xomashyo va jarayon turlari bo‘yicha) 60721300 | 68.656.7 | 68.556.7 | 68.556.7 | —— |
| Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish 60710900 | 68.056.7 | 68.157.7 | 68.456.8 | —57.2 |
| Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish (tarmoqlar bo‘yicha) 60711402 | 68.156.9 · 2024 | |||
| Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish (tarmoqlar bo‘yicha) 60711404 | 71.458.0 · 2024 | |||
| Texnologik mashinalar va jihozlar 60720401 | 68.156.9 | 68.156.9 | 68.456.7 | —56.7 |
| Texnologik mashinalar va jihozlar (tarmoqlar bo‘yicha) 60720701 | 76.865.1 · 2024 | |||
| Texnologik mashinalar va jihozlar (tarmoqlar bo‘yicha) 60720705 | —68.1 | 68.156.7 | —68.1 | —— |
| Texnologik mashinalar va jihozlar: to‘qimachilik mashinalari muhandisligi 60720707 | 69.456.7 · 2024 | |||
| Transport vositalari muhandisligi 60711400 | 84.256.9 | 84.256.9 | 84.256.9 | —57.0 |
| Transportda tashishni tashkil etish va boshqarish (transport turlari bo‘yicha) 60713202 | 68.261.0 · 2024 | |||
| Turizm (faoliyat yo‘nalishlari bo‘yicha ) 61010403 | 145.9129.9 · 2024 | |||
| Turizm va mehmondoʻstlik 61010100 | 136.074.8 | 136.074.8 | 136.074.8 | —87.5 |
| Yengil sanoat buyumlari konstruksiyasini ishlash va texnologiyasi (ishlab chiqarish turlari bo‘yicha) 60721204 | 68.362.0 | 100.068.3 | 100.068.3 | —— |
| Yengil sanoat buyumlari konstruksiyasini ishlash va texnologiyasi (ishlab chiqarish turlari bo‘yicha) 60721201 | —— | —— | —— | —— |
| Yengil sanoat muhandisligi 60720700 | 68.356.7 | 68.356.7 | 68.356.7 | —56.7 |
| Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlari (ishlab chiqarish turlari bo‘yicha) 60721401 | —— | —— | —— | —— |
| Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlari: tikuvchilik sanoatida kreativ loyihalash va innovatsion texnologiyalar 60721400 | 71.862.3 · 2024 | |||
| Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlari: to‘qimachilik muhandisligi 60721404 | —68.9 | 68.957.1 | —68.9 | —— |
| Yog‘lar, efir moylari va parfumeriya-kosmetika mahsulotlari texnologiyasi 60720200 | 68.759.0 · 2024 | |||
| Yoʻl harakatini tashkil etish 61040200 | —— | —— | —— | —61.8 |
| Yoʻl muhandisligi 60730500 | —— | —— | —— | —56.7 |
No programmes match your search.
100 dots represent the rounded distribution
Choose a group. Explore the picture.
100 dots represent the rounded distribution
Choose a group. Explore the picture.
100 dots represent the rounded distribution
Choose a group. Explore the picture.
100 dots represent the rounded distribution
Choose a group. Explore the picture.
100 dots represent the rounded distribution
Choose a group. Explore the picture.
100 dots represent the rounded distribution
Choose a group. Explore the picture.
100 dots represent the rounded distribution
Choose a group. Explore the picture.
100 dots represent the rounded distribution
Choose a group. Explore the picture.