Talabalar manzarasi
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
Namangan davlat texnika universiteti
PQ-23 (2025.01.24) bilan tashkil etilgan.
Ta’lim maskaningiz haqida ko‘proq bilishga yordam bering.
Jadvaldagi eng yangi ballar: 2026/2027 · Kunduzgi, o'zbek tili · grant va kontrakt kesimi · bosib oching
Namangan davlat texnika universiteti — so'nggi yillardagi grant va kontrakt o'tish ballari yo'nalishlar kesimida (kunduzgi, o'zbek tili).
Ochiq manbalardan yig‘ilgan tarixiy natijalarni aynan tanlangan shakl, til va yil bo‘yicha solishtiring. O‘tgan ballar joriy qabulni kafolatlamaydi. Kontrakt ustunida o‘qish narxi emas, o‘tish bali berilgan. Yo‘nalish bo‘yicha boshqa OTMlarni yoki universitetlar kirish ballarini hudud bo‘yicha ko‘ring.
| Yo'nalish | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|
| Arxitektura 60730100 | —— | —— | —64.1 | 89.264.3 |
| Axborot texnologiyalarining dasturiy taʼminoti 60610800 | 70.659.2 · 2024 | |||
| Axborot tizimlari va texnologiyalari 60610100 | —— | 89.567.3 | —57.8 | 119.760.2 |
| Axborot tizimlari va texnologiyalari (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60610204 | —— | 108.577.7 | —— | —— |
| Axborot tizimlari va texnologiyalari (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60610203 | 79.964.1 · 2024 | |||
| Axborot xavfsizligi 60610200 | 117.567.5 | 117.567.5 | —57.0 | 170.467.1 |
| Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida kasb taʼlimi 60611300 | 94.561.2 · 2024 | |||
| Barqaror transport 60711900 | 68.156.7 | 68.156.7 | —60.0 | 121.356.7 |
| Biotexnologiya 60710200 | 104.992.2 | 119.6109.6 | —112.6 | 126.4113.4 |
| Biotibbiyot muhandisligi 60711100 | 68.358.1 | 68.358.1 | —56.8 | 69.456.7 |
| Biznesni boshqarish 60410900 | 140.663.5 | 140.663.5 | —74.8 | 176.985.1 |
| Buxgalteriya hisobi 60410200 | 141.990.5 | 141.990.5 | —76.8 | 177.892.6 |
| Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar bo‘yicha) 60410104 | 71.0129.3 · 2024 | |||
| Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar bo‘yicha) 60410103 | 123.689.4 · 2024 | |||
| Dasturiy injiniring 60610400 | —— | —— | —59.9 | 149.659.2 |
| Dizayn: kostyum dizayni 60210406 | 150.583.2 · 2024 | |||
| Dizayn: kostyum dizayni 60210409 | 175.693.6 | 175.693.6 | —88.3 | 169.2106.4 |
| Dizayn: sanoat dizayni 60210402 | —— | —— | —— | 152.194.6 |
| Dizayn: toʻqimachilik va yengil sanoat dizayni 60210401 | 160.556.9 | 160.556.9 | —61.5 | 151.496.6 |
| Dizayn: to‘qimachilik va yengil sanoat dizayni 60210411 | 158.8128.2 | —158.8 | —— | —— |
| Dorivor oʻsimliklarni yetishtirish va qayta ishlash texnologiyasi 60811100 | —— | —— | —— | 106.975.2 |
| Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi 60520200 | —— | —— | —73.6 | 99.265.2 |
| Elektr energetikasi (tarmoqlar va yo‘nalishlar bo‘yicha) 60710602 | 96.173.7 · 2024 | |||
| Elektr energetikasi (tarmoqlar va yo‘nalishlar bo‘yicha) 60710601 | 83.863.0 | —83.8 | —— | —— |
| Elektr muhandisligi 60710500 | 88.268.4 | 88.268.4 | —56.7 | 71.456.9 |
| Elektron apparaturalar ishlab chiqarish texnologiyasi 60712000 | —56.7 | —— | —— | —— |
| Elektronika va asbobsozlik 60710700 | —— | —— | —58.6 | —— |
| Energetika muhandisligi 60710400 | 68.358.0 | 68.358.0 | —62.0 | 73.062.1 |
| Foydali qazilma konlari geologiyasi, qidiruv va razvedkasi 60720900 | —— | —— | —60.9 | —— |
| Funksional ovqatlanish va bolalar mahsulotlari texnologiyasi 60720500 | 83.865.1 · 2024 | |||
| Gidrotexnika inshootlari va nasos stansiyalaridan foydalanish 60811300 | 68.156.8 | —68.1 | —57.9 | —— |
| Inson resurslarini boshqarish 60411000 | —— | —— | —60.1 | 176.369.2 |
| Intellektual muhandislik tizimlari (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60711602 | 68.356.9 · 2024 | |||
| Iqtisodiyot 60410100 | 152.168.1 | 152.1104.9 | —106.6 | 183.5117.6 |
| Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60310104 | 95.0158.7 · 2024 | |||
| Iqtisodiyot: tarmoqlar va sohalar bo‘yicha 60310106 | 134.693.4 · 2024 | |||
| Ishlab chqarish muhandisligi 60721800 | —— | —— | —57.0 | —— |
| Kadastr 60721700 | —— | —— | —58.8 | 134.260.9 |
| Kimyo muhandisligi 60710100 | 68.156.8 | 68.156.8 | —56.9 | 71.556.7 |
| Kimyoviy texnologiya: ishlab chiqarish turlari bo‘yicha 60710101 | 68.357.1 | —68.3 | —— | —— |
| Kompyuter injiniringi 60610300 | 81.861.2 | 81.861.2 | —57.7 | 109.361.8 |
| Konservalash texnologiyasi 60720400 | —— | —— | —— | —— |
| Logistika 61010400 | 123.389.6 | 123.389.6 | —77.8 | 161.384.0 |
| Logistika (yo‘nalishlar bo‘yicha) 60411702 | 88.761.2 · 2024 | |||
| Manzarali bog‘dorchilik va ko‘kalamzorlashtirish 60820200 | 83.167.0 · 2024 | |||
| Manzarali bog‘dorchilik va ko‘kalamzorlashtirish 5411200 | —— | —— | —— | —— |
| Marketing 60411200 | 142.159.0 | 143.072.7 | —68.2 | 176.070.3 |
| Marketing (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60412504 | 120.872.5 | —120.8 | —— | —— |
| Marketing (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60412505 | —119.1 · 2024 | |||
| Mashinasozlik texnologiyasi, mashinasozlik ishlab chiqarishini jihozlash va avtomatlashtirish 60720800 | 71.665.3 · 2024 | |||
| Matbaa va qadoqlash muhandisligi 60710300 | 69.656.7 | 69.656.7 | —— | —62.9 |
| Materialshunoslik 60720300 | 78.157.9 · 2024 | |||
| Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi (tarmoqlar bo‘yicha) 60720601 | 77.257.1 · 2024 | |||
| Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi (tarmoqlar bo‘yicha) 60720602 | —56.7 | —— | —— | —— |
| Mehnat muhofazasi va texnika xavfsizligi 61020200 | —— | —— | —56.9 | 118.256.9 |
| Menejment 60410800 | 148.180.8 | 148.180.8 | —71.7 | 177.081.1 |
| Menejment (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60411212 | 95.0136.3 · 2024 | |||
| Menejment (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60411204 | 103.671.0 · 2024 | |||
| Metallar texnologiyalari 60711300 | 86.656.8 | 86.656.8 | —56.8 | 68.157.1 |
| Metallar texnologiyalari (jarayon turlari bo‘yicha) 60712301 | 74.956.9 · 2024 | |||
| Metrologiya va standartlashtirish 60710800 | 68.159.8 | 68.656.7 | —57.8 | 73.256.9 |
| Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti (tarmoqlar bo‘yicha) 60711303 | —68.4 · 2024 | |||
| Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti (tarmoqlar bo‘yicha) 60711302 | 68.356.7 · 2024 | |||
| Mexanika muhandisligi 60712300 | —— | —— | —57.0 | 68.156.8 |
| Mexatronika va robototexnika 60711500 | 75.157.0 · 2024 | |||
| Mexatronika va robototexnika 60711000 | 68.156.8 | 68.156.8 | —56.8 | 70.457.0 |
| Muhandislik kommunikatsiyalari qurilish va ekspluatatsiyasi 60730400 | —— | —— | —56.9 | 70.557.6 |
| Neft va neft-gazni qayta ishlash texnologiyasi 60721100 | 69.357.6 · 2024 | |||
| Neftʼ va neft-gazni qayta ishlash texnologiyasi 60720600 | 69.956.7 | 69.956.7 | —56.8 | 68.457.1 |
| Oziq-ovqat texnologiyasi 60720100 | 75.563.1 | 68.257.6 | —59.8 | 68.458.1 |
| Oʻrmonchilik va aholi yashash joylarini koʻkalamzorlashtirish 60820100 | 72.362.1 | 85.276.6 | —83.1 | 84.471.5 |
| Qayta tiklanuvchi energiya manbalari 60712100 | —— | —— | —56.8 | 109.356.7 |
| Qishloq xoʻjaligini mexanizatsiyalashtirish 60810100 | —— | —— | —56.7 | 72.656.9 |
| Qishloq xoʻjalik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash texnologiyasi 60810700 | 68.756.7 | 68.756.7 | —56.7 | 70.456.8 |
| Qishloq xo‘jaligida innovatsion texnika va texnologiyalarni qo‘llash 60810400 | 69.356.7 · 2024 | |||
| Qishloq xo‘jalik mahsulotlarini saqlash va dastlabki ishlash texnologiyasi (mahsulotlar turlari bo‘yicha) 60811301 | 68.856.7 · 2024 | |||
| Qishloq xo‘jalik mahsulotlarini saqlash va dastlabki ishlash texnologiyasi (mahsulotlar turlari bo‘yicha) 5410500 | —— | —— | —— | —— |
| Qurilish muhandisligi 60730300 | —— | —— | —56.7 | 68.156.7 |
| Sanoat muhandisligi va menejmenti 60712200 | —— | —— | —60.8 | —56.8 |
| Savdo ishi 60411300 | —— | —— | —57.8 | 169.465.5 |
| Shahar qurilishi va loyihalash 60730900 | —— | —— | —56.7 | 116.556.7 |
| Sunʼiy intellekt 60610500 | —— | —— | —57.1 | 141.158.7 |
| Suv taʼminoti muhandislik tizimlari 60811500 | —— | —— | —59.0 | —— |
| Suv xoʻjaligi va melioratsiya 60811200 | —— | —— | —56.9 | —— |
| Tabiiy tolalarni dastlabki ishlash texnologiyasi (xomashyo va jarayon turlari bo‘yicha) 60721300 | 68.556.7 · 2024 | |||
| Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish 60710900 | 68.157.7 | 68.456.8 | —57.2 | 68.657.3 |
| Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish (tarmoqlar bo‘yicha) 60711402 | 68.156.9 · 2024 | |||
| Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish (tarmoqlar bo‘yicha) 60711404 | 71.458.0 · 2024 | |||
| Texnologik mashinalar va jihozlar 60720401 | 68.156.9 | 68.456.7 | —56.7 | 68.756.7 |
| Texnologik mashinalar va jihozlar (tarmoqlar bo‘yicha) 60720701 | 76.865.1 · 2024 | |||
| Texnologik mashinalar va jihozlar (tarmoqlar bo‘yicha) 60720705 | 68.156.7 | —68.1 | —— | —— |
| Texnologik mashinalar va jihozlar: to‘qimachilik mashinalari muhandisligi 60720707 | 69.456.7 · 2024 | |||
| Transport vositalari muhandisligi 60711400 | 84.256.9 | 84.256.9 | —57.0 | 79.758.2 |
| Transportda tashishni tashkil etish va boshqarish (transport turlari bo‘yicha) 60713202 | 68.261.0 · 2024 | |||
| Turizm (faoliyat yo‘nalishlari bo‘yicha ) 61010403 | 145.9129.9 · 2024 | |||
| Turizm va mehmondoʻstlik 61010100 | 136.074.8 | 136.074.8 | —87.5 | 169.6116.7 |
| Yengil sanoat buyumlari konstruksiyasini ishlash va texnologiyasi (ishlab chiqarish turlari bo‘yicha) 60721204 | 100.068.3 · 2024 | |||
| Yengil sanoat buyumlari konstruksiyasini ishlash va texnologiyasi (ishlab chiqarish turlari bo‘yicha) 60721201 | —— | —— | —— | —— |
| Yengil sanoat muhandisligi 60720700 | 68.356.7 | 68.356.7 | —56.7 | 68.756.7 |
| Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlari (ishlab chiqarish turlari bo‘yicha) 60721401 | —— | —— | —— | —— |
| Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlari: tikuvchilik sanoatida kreativ loyihalash va innovatsion texnologiyalar 60721400 | 71.862.3 · 2024 | |||
| Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlari: to‘qimachilik muhandisligi 60721404 | 68.957.1 | —68.9 | —— | —— |
| Yog‘lar, efir moylari va parfumeriya-kosmetika mahsulotlari texnologiyasi 60720200 | 68.759.0 · 2024 | |||
| Yoʻl harakatini tashkil etish 61040200 | —— | —— | —61.8 | 135.362.1 |
| Yoʻl muhandisligi 60730500 | —— | —— | —56.7 | 69.656.7 |
Qidiruvga mos yo‘nalish topilmadi.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.