Talabalar manzarasi
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
«Toshkent irrigatsiya va qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti» Milliy tadqiqot universiteti
Toshkent irrigatsiya va qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti (TIQXMMI) Milliy tadqiqot universiteti tarixi 1923-yilda Turkiston irrigatsiya texnikumidan boshlanadi, 1929-yilda Toshkent irrigatsiya muhandislari instituti sifatida mustaqil muassasaga aylangan. Irrigatsiya, suv xo'jaligi, qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalash, ekologiya va muhandislik yo'nalishlari bo'yicha mutaxassislar tayyorlaydi. QS World University Rankings (2024-2026), QS Asia, THE World University Rankings (2026) va World Green Universities Rankings (2023) xalqaro reytinglariga kiritilgan.
Ta’lim maskaningiz haqida ko‘proq bilishga yordam bering.
Jadvaldagi eng yangi ballar: 2026/2027 · Kunduzgi, o'zbek tili · grant va kontrakt kesimi · bosib oching
«Toshkent irrigatsiya va qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti» Milliy tadqiqot universiteti — so'nggi yillardagi grant va kontrakt o'tish ballari yo'nalishlar kesimida (kunduzgi, o'zbek tili).
Ochiq manbalardan yig‘ilgan tarixiy natijalarni aynan tanlangan shakl, til va yil bo‘yicha solishtiring. O‘tgan ballar joriy qabulni kafolatlamaydi. Kontrakt ustunida o‘qish narxi emas, o‘tish bali berilgan. Yo‘nalish bo‘yicha boshqa OTMlarni yoki universitetlar kirish ballarini hudud bo‘yicha ko‘ring.
| Yo'nalish | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|
| Aerokosmik texnologiyalar 60711700 | 69.857.5 | 69.857.5 | —57.6 | 102.259.6 |
| Aerokosmik texnologiyalar va barqaror rivojlanish (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60713300 | 101.959.7 · 2024 | |||
| Axborot tizimlari va texnologiyalari 60610100 | —— | —— | —— | 136.958.9 |
| Axborot tizimlari va texnologiyalari (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60610204 | 128.190.5 · 2024 | |||
| Axborot tizimlari va texnologiyalari (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60610203 | —— | —— | —— | —— |
| Biznesni boshqarish 60410900 | —— | —— | —93.7 | 176.9124.5 |
| Buxgalteriya hisobi 60410200 | 164.5122.2 | 164.5122.2 | —115.8 | 180.2149.0 |
| Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar bo‘yicha) 60410104 | 141.0112.2 · 2024 | |||
| Buxgalteriya hisobi va audit (tarmoqlar bo‘yicha) 60410103 | 156.5111.5 | —156.5 | —— | —— |
| Dasturiy injiniring 60610600 | 121.791.1 · 2024 | |||
| Dasturiy injiniring 60610400 | 109.163.5 | 109.163.5 | —78.1 | 149.3116.2 |
| Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi 60520200 | 78.971.3 | 78.971.3 | —69.1 | 94.162.0 |
| Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi (suv xo‘jaligida) 60710402 | 74.566.3 · 2024 | |||
| Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60710403 | 76.969.4 · 2024 | |||
| Elektr energetikasi (tarmoqlar va yo‘nalishlar bo‘yicha) 60710602 | 108.782.8 · 2024 | |||
| Elektr energetikasi (tarmoqlar va yo‘nalishlar bo‘yicha) 60710601 | 108.383.3 · 2024 | |||
| Elektr muhandisligi 60710500 | 68.156.7 | 68.156.7 | —59.9 | 97.564.0 |
| Energetika muhandisligi 60710400 | 76.064.7 | 76.064.7 | —67.4 | 134.4110.2 |
| Filologiya va tillarni oʻqitish: ingliz tili 60230107 | 182.5165.5 | 182.5165.5 | —171.7 | 189.0178.9 |
| Filologiya va tillarni o‘qitish: ingliz tili 60230101 | 169.0154.2 · 2024 | |||
| Filologiya va tillarni o‘qitish: ingliz tili 60230103 | 162.1146.4 | —162.1 | —— | —— |
| Geodeziya va geoinformatika 60722600 | 80.169.3 | —80.1 | —— | —— |
| Geodeziya va geoinformatika 60721500 | 71.959.7 | 71.959.7 | —56.8 | 68.557.7 |
| Gidroenergetika 60710600 | 75.861.0 | 75.861.0 | —56.7 | 68.559.2 |
| Gidrologiya 60530400 | 68.557.0 | 68.557.0 | —57.0 | 68.556.8 |
| Gidrologiya: daryo va suv omborlari gidrologiyasi 60530801 | 69.657.9 · 2024 | |||
| Gidrotexnika inshootlari va nasos stansiyalaridan foydalanish 60812500 | 68.464.2 · 2024 | |||
| Gidrotexnika inshootlari va nasos stansiyalaridan foydalanish 60811300 | 70.265.2 | 70.665.2 | —56.8 | 117.156.8 |
| Gidrotexnika qurilishi (suv xo‘jaligida) 60730901 | 71.466.6 · 2024 | |||
| Gidrotexnika qurilishi (turlari bo‘yicha) 60730902 | 68.261.1 | —68.2 | —— | —— |
| Gidrotexnika va geotexnika muhandisligi 60730600 | 68.857.9 | 68.857.9 | —57.6 | 107.856.8 |
| Iqtisodiyot 60410100 | 164.3124.2 | 164.3124.2 | —133.9 | 183.5158.7 |
| Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60310104 | 159.6118.8 · 2024 | |||
| Iqtisodiyot: tarmoqlar va sohalar bo‘yicha 60310106 | 155.4125.3 · 2024 | |||
| Irrigatsiya tizimlarida gidroenergetika obyektlari 60812700 | 73.769.8 · 2024 | |||
| Irrigatsiya tizimlarida gidroenergetika obyektlari 5450600 | —— | —— | —— | —— |
| Kadastr 60721700 | 95.770.2 | 95.770.2 | —71.5 | 134.378.0 |
| Kadastr (faoliyat turlari bo‘yicha) 60722802 | 103.984.1 | —103.9 | —— | —— |
| Kartografiya va masofadan zondlash 60721600 | 72.856.7 | 72.856.7 | —56.9 | 73.958.2 |
| Materialshunoslik 60720300 | 70.356.9 | 70.356.9 | —57.9 | 68.357.9 |
| Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi (tarmoqlar bo‘yicha) 60720601 | —68.3 · 2024 | |||
| Materialshunoslik va yangi materiallar texnologiyasi (tarmoqlar bo‘yicha) 60720602 | 69.461.8 · 2024 | |||
| Mehnat muhofazasi va texnika xavfsizligi 61020200 | 72.557.7 | 72.557.7 | —59.7 | 68.556.8 |
| Mehnat muhofazasi va texnika xavfsizligi (suv xo‘jaligida) 61020201 | —— | —— | —— | —— |
| Mehnat muhofazasi va texnika xavfsizligi (tarmoqlar bo‘yicha) 61020202 | 84.068.7 · 2024 | |||
| Meliorativ gidrogeologiya 60812600 | 68.660.7 · 2024 | |||
| Meliorativ gidrogeologiya 60811400 | 68.756.7 · 2024 | |||
| Metrologiya va standartlashtirish 60710800 | 80.269.5 | 68.256.7 | —56.8 | 70.056.7 |
| Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti (qishloq va suv xo‘jaligida) 60711301 | 68.763.6 · 2024 | |||
| Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti (tarmoqlar bo‘yicha) 60711302 | 68.361.2 · 2024 | |||
| Mexanika va matematik modellashtirish 60531000 | 69.464.4 · 2024 | |||
| Mexanika va matematik modellashtirish 60530600 | 68.156.7 | 68.156.7 | —65.4 | 81.060.9 |
| Mexanika va matematika modellashtirish 5140300 | —— | —— | —— | —— |
| Mexatronika va robototexnika 60711500 | 68.061.1 · 2024 | |||
| Mexatronika va robototexnika 60711000 | 69.057.2 | 69.057.2 | —56.7 | 76.456.9 |
| Muqobil energiya manbalari (turlari bo‘yicha) 60711003 | 73.864.2 · 2024 | |||
| Muqobil energiya manbalari (turlari bo‘yicha) 60711001 | 68.659.9 · 2024 | |||
| Professional ta'lim: yer kadastri va yer tuzish 60112418 | 111.691.4 · 2024 | |||
| Professional taʼlim: qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalashtirish 60112436 | 68.559.1 · 2024 | |||
| Professional taʼlim: yer kadastri va yer tuzish 60112433 | 92.671.8 · 2024 | |||
| Professional ta’lim: suv xo‘jaligi va melioratsiya 60112405 | 77.170.4 · 2024 | |||
| Professional ta’lim: suv xo‘jaligi va melioratsiya 60112404 | —— | —— | —— | —— |
| Qishloq va suv xo‘jaligida energiya ta’minoti 60810500 | 62.0— · 2024 | |||
| Qishloq va suv xo‘jaligida texnik servis 60810300 | 68.060.1 · 2024 | |||
| Qishloq xoʻjaligini mexanizatsiyalashtirish 60810100 | 68.162.0 | 68.061.1 | —56.8 | 70.056.7 |
| Qishloq xoʻjalik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash texnologiyasi 60810700 | 68.559.9 | 68.559.9 | —62.2 | 69.256.9 |
| Qishloq xo‘jaligida innovatsion texnika va texnologiyalarni qo‘llash 60810400 | 69.163.1 · 2024 | |||
| Qishloq xo‘jalik mahsulotlarini saqlash va dastlabki ishlash texnologiyasi (meva-sabzavot) 60811302 | —68.0 · 2024 | |||
| Qishloq xo‘jalik mahsulotlarini saqlash va dastlabki ishlash texnologiyasi (meva-sabzavot) 5410501 | —— | —— | —— | —— |
| Qurilish muhandisligi 60730300 | 68.157.0 | 68.157.0 | —63.0 | 68.156.7 |
| Statistika 60410700 | 161.6102.1 | 161.6102.1 | —113.8 | 176.1112.3 |
| Statistika (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) 60410800 | 151.486.1 | —151.4 | —— | —— |
| Sunʼiy intellekt 60610700 | 118.283.1 · 2024 | |||
| Sunʼiy intellekt 60610500 | 100.856.7 | 100.856.7 | —68.5 | 145.276.1 |
| Suv taʼminoti muhandislik tizimlari 60812900 | 73.764.6 · 2024 | |||
| Suv taʼminoti muhandislik tizimlari 60811500 | 70.457.5 | 70.457.5 | —58.2 | 68.056.7 |
| Suv xoʻjaligi va melioratsiya 60811200 | 68.756.7 | 68.756.7 | —56.7 | 68.056.7 |
| Suv xo‘jaligi va melioratsiya 60812300 | 70.262.9 | —70.2 | —— | —— |
| Suv xo‘jaligi va melioratsiya ishlarini mexanizatsiyalashtirish 60812400 | 68.465.2 · 2024 | |||
| Suv xo‘jaligida innovatsion texnologiyalar va ulardan foydalanish 60813000 | 71.565.0 · 2024 | |||
| Texnika va texnologiyalarning texnik ekspertizasi va marketingi (turlari bo‘yicha) 60722900 | 68.262.8 · 2024 | |||
| Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish 60710900 | 69.356.8 | 69.356.8 | —56.7 | 71.756.8 |
| Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish (suv xo‘jaligida) 60711403 | —— | —— | —— | —— |
| Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish (tarmoqlar bo‘yicha) 60711404 | 69.164.2 · 2024 | |||
| Texnologik mashinalar va jihozlar: yogʻochga ishlov berish texnologiyasi 60720402 | 89.258.1 · 2024 | |||
| Texnologik mashinalar va jihozlar: yogʻochga ishlov berish texnologiyasi 60720401 | —— | —— | —57.1 | —— |
| Transport vositalari muhandisligi 60711400 | —— | —— | —— | 112.556.7 |
| Turizm (faoliyat yo‘nalishlari bo‘yicha ) 61010401 | 155.3139.9 · 2024 | |||
| Turizm (faoliyat yo‘nalishlari bo‘yicha ) 61010403 | 160.9150.0 · 2024 | |||
| Turizm va mehmondoʻstlik 61010100 | 136.8106.8 | 136.8106.8 | —116.4 | 171.0167.6 |
| Yer kadastri va yer tuzish 60813100 | 98.683.1 · 2024 | |||
| Yer kadastri va yer tuzish 60811600 | 85.766.2 | 85.766.2 | —65.1 | 106.968.3 |
| Yer kadastri va yerdan foydalanish 60810600 | —— | —— | —— | —— |
| Yerni masofaviy zondlashda innovatsion texnologiyalar 60722700 | 76.256.8 · 2024 | |||
| Yurisprudensiya 60420100 | 176.4157.6 | 176.4157.6 | —161.6 | 176.6155.4 |
| Yurisprudensiya: transchegaraviy suv munosabatlari 60420113 | 158.3141.3 · 2024 | |||
| Yurisprudensiya: transchegaraviy suv munosabatlari 60420110 | 176.4147.7 · 2024 | |||
| Yurisprudensiya: yer munosabatlari 60420112 | 169.0156.0 · 2024 | |||
| Yurisprudensiya: yer munosabatlari 60420108 | 174.9148.9 · 2024 | |||
Qidiruvga mos yo‘nalish topilmadi.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.
100 nuqta — taqsimotning yaxlitlangan ulushi
Bir yo‘nalishni tanlang. Manzarani kashf eting.